Zawsze stawajmy po stronie Kościoła

Prosił o to inż. Antoni Zięba podczas corocznego koncertu charytatywnego zorganizowanego z okazji Narodowego Dnia Życia.

W swoim wystąpieniu zauważył, że to święto ustanowione przez Sejm RP w 2004 r. obchodzone jest raczej skromnie i trudno go zauważyć. - Być może więc nasz koncert jest zaczynem do tego, by święto zostało bardziej zauważone przez placówki edukacyjne, kulturalne. Potrzeba więcej serca dla tej inicjatywy - mówił prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka dziękując za dobrą współpracę Kurii Metropolitarnej w Krakowie, a szczególnie Wydziałowi Duszpasterstwa Rodzin i kierującemu nim ks. Pawłowi Gałuszce.

- Szacunku dla życia nauczyłem się w Kościele Katolickim, jednak gdy zostałem wezwany do pełnienia roli obrońcy życia, nie miałem jeszcze zbyt wielkiej wiedzy na ten temat. To, że ją nabyłem, zawdzięczam właśnie Kościołowi. W Wydziale Duszpasterstwa Rodzin pracowała wówczas pani Tosia, która nauczyła mnie wielu spraw, a dobrą radą służyła także Wanda Półtawska z Instytutu Rodzin - wspominał A. Zięba.

Przypomniał też do obrońcom życia - wszystkim, nie tylko tych obecnym na koncercie - że fundamentem w ich misji był i zawsze będzie Kościół i jego nauczanie przekazywane przez biskupów i kapłanów.

- W dobie ataków na nich, na Kościół w rozumieniu wspólnoty, zawsze stawajmy więc po stronie Kościoła. O to proszę. Kościół założył bowiem Jezus Chrystus, dawca życia i zwycięzca nad śmiercią. Nie może być tak, że ktoś jest obrońcą życia, a mówi źle o kościele - a tak się zdarza. Mówiąc o grzechach Kościoła trzeba natomiast zacząć od uderzenia się we własne piersi - apelował A. Zięba dziękując też Bogu, że powołał go do roli obrońcy życia.

- Mam nadzieję, że nadal będzie mi dane go bronić. Mam nadzieję na wieczność z Chrystusem - mówił Antoni Zięba przyznając, że zmaga się z chorobą nowotworową.

Podczas koncertu Życie zawsze zwycięża wystąpili: Chór "Musica ex Anima" z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie, Orkiestra Symfoniczna Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie oraz Cappella Marialis z Bazyliki Mariackiej w Krakowie.

Za: www.krakow.gosc.pl

Biografia

Józef Tischner

Ks. Józef Tischner urodził się 12 marca 1931 roku w Starym Sączu i został ochrzczony 2 kwietnia tegoż roku w starosądeckim kościele parafialnym (otrzymał imiona Józef Stanisław). Rodzice byli nauczycielami: ojciec – Józef – pochodził z Sącza, matka – Weronika z Chowańców – z Jurgowa. Dzieciństwo i młodość spędził w Łopusznej, gdzie ojciec otrzymał w 1932 roku posadę kierownika szkoły...

Czytaj dalej

Partnerzy